Zakladateľ hostingovej spoločnosti skHosting.eu poskytujúcej svoje služby na mieru najnáročnejším klientom požadujúcim vysokú dostupnosť a nepretržitú podporu.
Spoločnosť prevádzkuje serverovú infraštruktúru vo viacerých slovenských dátových centrách a zároveň prevádzkuje vlastnú anycast sieť s uzlami na piatich rôznych kontinentoch. Od roku 2016 je držiteľom Cisco Certified Design Professional (CCDP) a Cisco Certified Internetwork Expert (CCIE) certifikácie, od roku 2019 rozšírenej o Cisco Certified Internetwork Expert Data Center (CCIE DC) certifikácie.
Je členom organizácie RIPE NCC koordinujúcej prevádzkovanie internetu v rámci EMEA regiónu. Taktiež je držiteľom RIPE Database Expert certifikácie.
Lektor je certifikovaný špecialista v týchto oblastiach:
  • Cisco Certified Network Associate (CCNA) Routing and Switching
  • Cisco Certified Design Associate (CCDA)
  • Cisco Certified Network Professional (CCNP) Routing and Switching
  • Cisco Certified Design Professional (CCDP)
  • CCIE Routing and Switching
  • CCIE Data Center

Lektorove kurzy

Úvod do VPN a WireGuard

WireGuard je bezplatná a otvorená softvérová aplikácia a komunikačný protokol, ktorý implementuje techniky virtuálnej privátnej siete (VPN) k vytvoreniu zabezpečených pripojení typu point-to-point vo smerovaných nebo premostených konfiguráciách. Je spustená ako modul vnútri linuxového jadra (alebo jadra BSD) a usiluje sa o lepší výkon a väčšiu úsporu dát než tunelové protokoly IPsec a OpenVPN. Je publikovaná pod GNU General Public License (GPL).

Máj 2024
1 deň
420 € bez DPH / osoba

Ansible – automatizácia v IT

Pri práci v oblasti IT budete pravdepodobne robiť znovu a znovu rovnaké úlohy. Čo keby ste mohli vyriešiť problémy raz a potom vaše riešenie do budúcna automatizovať? Možno je tu pomoc.

Máj 2024
2 dni
840 € bez DPH / osoba

Pokročilé monitorovanie systémovej a sieťovej IT infraštruktúry

Školenie je zamerané na pokročilé monitorovanie operačných systémov a sieťových zariadení. Cieľom je vytvoriť proaktívny monitoring, ktorý reaguje na dynamické zmeny v infraštruktúre - automatické pridávanie nových zariadení, oprava vzniknutých problémov, eskalácie problémov na členov tímu, atď.

Máj 2024
2 dni
840 € bez DPH / osoba